5 tipů pro malý obývák

A zase ta malá obývací dětský pokoj! No ale co se dá dělat, když nevíme, jak si s ní poradit? A právě proto vám přinášíme pět tipů, jakož i z malé obýváku „vydupat“ co největší prostor.
1. Předělávka a spojení
Tento tip je nejvíce použitelný v případě, že se vaše obývák nachází v blízkosti kuchyně. Co to má malá obývák společného s kuchyní? Prakticky nic, jen to, že pokud tyto dvě místnosti spojíme, vznikne nám sice jen jedna, ale o to větších rozměrů. Takže směle do toho, odstraňme stěnu, která nás dělí od vytouženého prostoru.
Nezapomeňte si však pořídit kvalitní digestoř, protože různé výpary z pečení, vaření a smažení vám mohou vytvořit ne právě nejpříjemnější vonnou kulisu například při sledování televize. A ještě jedna věc – obě místnosti by barevně i designově měly ladit, čili se doplňovat a vytvářet jednotný koncept.

2. Posuvné dveře, kde se jen dá
Právě klasické dveře na pantech jsou jedním z největších žroutů prostoru a to nejen v obývacím pokoji, ale v každé místnosti, kde se nacházejí. Nepřekážejí pouze tehdy, pokud jsou zavřené.
Nemáme na mysli však jen dveře jako vchod do místnosti, ale dveře na skříních a skříňkách. V každém případě dnes posuvné dveře letí a tak se jejich instalací neprohřešil ani proti zásadám interiérového designu.
3. Zbavte se staré stěny
Tentokrát nám nejde o zeď jako dělící zeď, ale o klasickou, starou, těžkopádnou obývací stěnu, která byla v módě před dvaceti lety. Nahraďte ji raději několika skříňkami, otevřenými policemi, zajímavým a vkusným TV stolkem a podobně. Dnes se již totiž nenosí přeplněná obývák, ale i kdyby byla stále v módě, v případě, že ta vaše je skutečně malá, proč nepostupovat rozumně a nevytvořit si z ní prostor vyznačující se vzdušností a lehkostí?
4. Jen ne milión křesel!
Podobnou zásadu, jako platí v případě obývákové stěny, můžeme využít také v rámci reorganizace nábytku. A tak namísto velké pohovky s několika masivními křesly si raději pořiďte menší rozkládací pohovku v ideálním případě s úložným prostorem. Dětská křesílka nahraďte malými a designově zajímavými taburety. Stolek vám také stačí menší a moderní, jako starší a těžkopádný.
5. Na barvě záleží
Do malé obýváku jednoznačně patří světlé barvy, které prostor alespoň opticky zvětšují. Pokud byste stěny měli namalované na bílo, možná byste až polekali, v jaké obrovské místnosti se to najednou nacházíte. Ale ne, žerty stranou. Pravda je však taková, že pokud opravdu chcete svou malou obývák aspoň o něco zvětšit, světlé barvy jsou skvělým začátkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.