Zahradní nábytek

Chvilka času věnovaná údržbě zahradního nábytku ještě před tím než ho před zimou uskladníte, nikoho nezabije. A když na jaře vykoukne sluníčko a budete si chtít posedět na zahradě, lavička a stůl se budou lesknout čistotou.
Při ošetřování zahradního nábytku hraje hlavní roli to, z čeho je vyroben.
Perfektním místem pro úschovu nábytku ze dřeva je suchá a větratelná místnost. Vlhký přístřešek nebo velmi vytápěna místnost nábytku ze dřeva nedělá vůbec dobře. V takovém případě může nábytek reagovat na změnu teploty a pak popraskat nebo se může pokřivit. Jeho povrch mohou napadnout i mikroby, plísně nebo houby. Proto nikdy nábytek nepřikrývejte plastovou fólií, ale uskladňujte ji volně, aby dřevo mohlo dýchat.
Pokud máte doma nábytek z domácích dřevin jako je například dub, buk, nebo smrk musíte ho nejdříve očistit od prachu a nečistot. Pokud je to nutné můžete nábytek i jemně přebrousit, pokud se na něm nacházejí velmi zaschlé nečistoty. Pak je třeba nábytek jemně natřít nebo ošetřit olejem. Mějte na paměti, že když nanášíte olej, musí být dřevo dokonale suché. Teakový olej krásně zvýrazní barvu a kresbu dřeva. Jeho ochranné vlastnosti jsou také velmi dokonalé.
Pro výrobu zahradního nábytku jsou dokonalé exotické dřeviny. Ty perfektně odolávají vnějším vlivům a jejich údržba je také jednoduchá. Při tomto typu materiálu třeba jen jemně natřít povrch speciálním olejem a nábytek vám vydrží určitě dlouhá léta.
Plastový nábytek stačí otřít vlhkým hadrem s nějakým čistícím prostředkem. Pokud byste ale chtěli dokonale vyčistit váš nábytek do zahrady z plastu existují i ​​speciální výrobky s ochranným a antistatickým efektem. Pro zvýšenou ochranu plastového nábytku doporučují prodejci a výrobci přírodní pomerančový olej. Čistí rychle a efektivně, odstraňuje špínu, mastnotu a prach.
Zahradní nábytek z hliníku se ošetřuje také velmi jednoduše. Může být tento materiál i ve spojení s textilními doplňky. Hliník ošetříte jemným kartáčkem nebo vlažnou vodou a textilní části se dají vyprat. Textilní sedáky z bavlny ale neperte, protože se mohou srazit. Lépe je očistíte pěnou na nábytek, kterou pak vysajete (Banaby – dětská pohovka) vysavačem. Pokud v zahradě máte i slunečníky, je třeba z nich odstranit špínu a prach. Zaschnutejšie skvrny očistíte vodou ale dokud takový slunečník odložíte musíte si být naprosto jistý, že je jeho povrchu dokonale suchý.
Nábytek do zahrady a jeho údržba před zimou vám určitě nezabere mnoho času. A pokud to uděláte důkladně, můžete se spolehnout, že nábytek vám vydrží opravdu velmi dlouho.

Komentáře nejsou povoleny.